Autopatie první pomoci

 

   V případě zranění či nastupujícího akutního onemocnění můžeme zkusit použít ředění podle Korsakova. Pozor však - píši "můžeme zkusit", zafungování není jisté.

 

   Podle situace buď plivneme do kalíšku, nebo do něj zakašleme. Kalíšek doplníme vodou (lijeme z výšky cca 25 cm) a vylijeme. A opět naplníme a vylijeme. A toto zopakujeme asi tak 10x. Pak si výsledným roztokem potřeme čelo. Při lehčích formách stačí jednou denně, při nepříjemnějších stavech (silné rýmě) i 3x až 5x denně. V další dny zvýšíme počet opakování asi tak o dvě. Po odeznění příznaků je vhodné ještě několik dnů užít jednou denně takto připravený autopatický preparát. Zvýšíme však ředění ještě cca o třetinu.

.

   Jenže čisté kalíšky nebo štamprlky s sebou zpravidla nenosíme stále. A tak máme ještě jednu možnost. Důkladně si opláchneme ruku, plivneme do ní, dáme ji pod vodovod (chlór neřešíme) a potencujeme přiměřeným proudem 15 - 30 sekund. Pak si ji rozetřeme na čelo. Je vhodné a při infekcích i důležité provést tento postup vícekrát. Při dalších opakováních se snažíme nastavit přibližně stejný průtok a trochu zvedneme dobu ředění. 

..

Příklad rozhovoru na téma "leze na mne nějaká viróza":
.

"Opláchni si ruce bez mýdla a podobných věcí. Pak plivni do dlaně. Pusť vodu přiměřeným proudem, tj. asi tak 1-2 litry za minutu, prostě tak, aby moc nestříkala a proud nebyl moc rozvířený. Vodu pustíš na dlaň a necháš tu slinu ředit asi tak půl minuty. Pak ji otřeš na čelo. Můžeš si i líznout. A pak bez dalšího plivnutí dáš dlaň ještě na půl minuty pod proud a opět rozetřeš na čelo. Vyzkoušej hned, je to rychlé, zdarma a navíc jednoduché."

..

Bohužel jsem v tomto případě zapomněl zdůraznit nutnost opakování a tak nám tento pokus dopadl hůře, než jsme očekávali. 

.

"Vyzkoušela jsem. Zpočátku pohoda až euforie. Lehce jsem uklidila byteček. Pak únava, bolení v krku, zhoršené dýchání, pocení. Večer bylo docela dobře, dnes je to horší, ale přesto lepší než včera ráno. Ještě pár hodin můžu zůstat v posteli. I mimo ni se budu šetřit."

.

Takže prosím, nezapomeňte opakovat, i když se to bude zpočátku vyvíjet dobře.


 

Návštěvní kniha

zpět