Autopatie

RNDr. 

Jiří Trachtulec 

Návštěvní kniha 

Hlavní stránka

 

 11.2.2016 

 


  Mgr. Jiří Čehovský - otec autopatie: "Autopatie nemá být náhradou jiných alternativních, či dokonce konvenčních a odborných metod léčby. Má být dalším přínosem, dalším doplňkem, dalším přístupem k celostní léčbě, dávajícím nové, a dovoluji si říci na základě svých zkušeností, že dosud netušené možnosti."

Autopatie - nová metoda zlepšení zdraví.  Autopatie je metoda vycházející z konstituční homeopatie. Není to metoda léčení, nýbrž metoda, která se pokouší posílit či obnovit zdraví. Spočívá v tom, že ze sliny, z dechu či z jiné tělesné tekutiny a vody vyrobíme každému člověku na míru takzvaný autopatický preparát, který aplikujeme na kůži. Tato aplikace posílí samoregenerační schopnosti organismu a ten se se svými problémy popere sám a často zvládne i to, na co před aplikací neměl dost sil.

.

Návod  na výrobu autopatického preparátu pomocí plastového kalíšku V drogeriích či v supermarketech se dají koupit plastové kalíšky. Jejich cena je zanedbatelná, vychází asi tak do dvou korun. S výhodou je lze využít k jednoduché přípravě autopatického preparátu.

 

Autopatická konzultace   Často dostávám od zájemců otázku, co je čeká, když se rozhodnou autopatii vyzkoušet a zajdou k nějakému poradci. Je nutno poznamenat, že autopatická konzultace nebolí ani není nijak zvlášť nepříjemná. Je to prostě rozhovor o tom, co vás trápí a co byste chtěli autopatií řešit s přihlédnutím k  předchozímu životu. Takže si zde uvedeme jeden příklad ze života.

 

Autopatie,  několik postřehů a případů  Ačkoliv čtenáři si rádi čtou o vyřešených a úspěšných případech, neuvádím je moc rád. Ono pokud se touto problematikou zabýváme poctivě, musíme konstatovat, že každý terapeut, včetně těch nejschopnějších a nejznámějších, má nejen úspěšné a elegantně vyřešené případy, ale také částečně vyřešené případy a také případy, se kterými se mu jeho metodou nepodařilo takřka ani hnout. A musíme si uvědomit, že vzorové a v knihách uváděné případy jsou ty úspěšné.

 

Autopatie první pomoci.   V případě zranění či nastupujícího akutního onemocnění můžeme použít ředění podle Korsakova. Podle situace buď plivneme do kalíšku či do něj zakašleme. Kalíšek naplníme vodou a vylejeme. A opět naplníme a vylejeme. ....

 

Lázeňská autopatie     ... V diskusním fóru na "Lidé.cz" jsem nalezl zase toto doporučení léčitelky Hanky: "Tak autopatie se provádí tak, že si seženeš nejlépe lázeňský pohárek, to je ten s tou hubičkou. Naliješ vodu, kterou budeš pít a zpočátku dlouho foukáš do hubičky vzduch z tvých plic. .. Tím dostaneš do vody informaci o tvém zdravotním stavu a tělo zpětně dostane vlastní homeopatický lék určený pouze pro tebe."

 

Kyselost a autopatie  Čím podpořit autopatii? Staré čínské přísloví nám připomíná, že ať je otcem našich problémů cokoliv, matkou je vždy strava. V případě autopatie nejde ani o jídlo jako takové, ale o požívání takového jídla a doplňků stravy, aby se v organismu nevytvářelo kyselé prostředí. 

 

Homeopatie, izopatie, alopatie, autopatie  Jaký je mezi nimi rozdíl? Mnozí čtenáři mých stránek tápají v pojmech a tak pro ně je určeno následující vysvětlení.

 

Poradna zdarma