Autopatická konzultace

 

Častou dostávám od spřízněných duší otázku: "Co mne čeká, když bych chtěla vyzkoušet autopatii a za někým zašla?" Je nutno poznamenat, že autopatická konzultace nebolí a ani není nějak nepříjemná. Je to prostě rozhovor o tom, co vás zrovna trápí a co byste chtěli řešit s přihlédnutím k vašemu předchozímu životu. Tyto informace jsou podkladem pro navržení vhodné potence autopatického preparátu respektive intervalu podávání. A následně k posouzení vývoje problému. Ono se totiž dost často stává, že nějaký menší problém odezní a dotyčný si již za měsíc ani nevzpomene, že něco takového měl.

.

.

.

Následující rozhovor je samozřejmě zkrácený a obsahuje jen ty nejdůležitější informace. Ve skutečnosti trvá minimálně půl hodiny. Tentokrát ke mně přichází usměvavá devatenáctiletá maturantka, uvelebí se na židli a můžeme začít:

  Co Vás za mnou přivádí?

  Dozvěděla jsem se o Vás na internetu a zjistila jsem, že jedna známá u Vás už byla. A tak jsem přišla také. Na jaře budu maturovat a mám pocit, že mi hlava ty vědomosti už přestává brát, jsem z toho dost často unavená a začínám hůř spát. No a tak jsem si myslela, že by mi autopatie mohla pomoct trochu povzbudit a zlepšit mi paměť.

  Co Vás trápí ještě, myslím tím na vztahy a tělesné problémy?

   S rodiči si moc nerozumím, připadají mi dost staromódní, ale nehádáme se. Prostě si myslím své a raději jim neodporuji. Nakonec mne živí, tak si nemůžu moc vyskakovat. Naštěstí mne nějak moc neomezují. Ale kdyby věděli, že jsem k Vám zašla kvůli autopatii, to by bylo řečí.

  A tělesné problémy žádné nejsou?

  Zlobí mne uhříky na obličeji, ale to snad skoro každého mého věku. Když se delší dobu učím, tak cítím záda a dost často mne pobolívá za krkem. To je asi všechno. 

  Ještě prosím ve stručnosti, jaké jste prodělala nemoci v dětství?

  A k čemu potřebujete vědět takové podrobnosti?

  Jde o to, že když se nám autopatické zlepšování zdraví rozběhne, často se stává, že se nám na nějaký čas začnou postupně vracet příznaky nemocí, které jsme už prodělali. V alternativní medicíně tomu říkáme reverzní neboli návratové symptomy. To je pozitivní jev. No a vědět to chci proto, abych si udělal představu, co asi tak můžeme očekávat.

   Tyto reverzní symptomy nemusí být nijak výrazné, například Vám začne téct z nosu, na pár dní se rozkašlete, ozve se vám kotník, který jste si před několika lety pořádně zvrtla a podobně. Může se Vám na pár dnů zvýšit teplota. U mladých a relativně zdravých lidí to však nebývá nic, co by se nedalo s mírným sebezapřením přežít. 

  U starších to bývá horší?

  Nezáleží až tak na věku, ale na tom v jakém stavu ten člověk je. Třeba když někdo trpěl deset let častým chronickým zánětem nosohltanu, tak se mu může ještě na čas vrátit. Podobně v případě po léta opakovaných angín.

  A co když se někomu vrátí angína v takové síle, že ho vyřadí z provozu?

  Stává se to někdy. Lidé to řeší zpravidla tak, že normálně zajdou k lékaři, který jim napíše neschopenku a třeba i antibiotika. To se nijak s autopatií nekříží. Jen si musí být vědomi, že se jedná o pozitivní návratový symptom.  

  Na angíny jsem nikdy, pokud si pamatuji, netrpěla. Nepamatuji si, že bych v dětství trpěla nějakou vážnou chorobou, jasně, rýmy, kašlíky, nějaké neštovice, nějaká angína, ale asi nic vážného nebo moc častého. Nebývám moc často nemocná, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se cítila vždy skvěle. Občas jsem mívala to, čemu rodiče říkají "nějaká viróza", člověk je unavený, lenivý a má teplotu okolo 37 oC. Ale v posledních letech těchto stavů ubylo.

  Takže shrneme-li to: V současnosti Vás trápí únava, horší schopnost vstřebávat učivo, bolesti zad a za krkem a akné. V minulosti jste měla běžné dětské problémy jak rýmy, kašel a občasné virózy. Je to všechno?

  V podstatě ano. Vám se to zdá málo? Já si někdy připadám jako hypochondr. Zdá se mi, že mé zdraví a kondice nestojí za nic. Ale když si o tom v nějaké té slabé chvilce popovídáme s holkama, tak zjišťuji, že ony jsou na tom podobně, ne-li ještě hůř. Ale asi jsou statečnější a nedávají to na sobě znát.

  Podle mne ta statečnost není moc na místě. Psychická i chemická zátěž našeho organismu je v současné době obrovská a jeho samoregenerační schopnosti nejsou nekonečné. Takže je na místě dbát o své fyzické i psychické zdraví, dokud je máme nebo dokud není příliš narušené. Je to jednodušší, než později řešit vážnější problémy. Co třeba sport?

  Jezdím na kole, ale v zimě tomu samozřejmě moc nedám. 

  Tak jo, pustíme se do praktické části. Vzhledem k vašemu stavu navrhuji zkusit jednorázovou aplikaci takzvaného autopatického preparátu o potenci 200C, který připravíme z dechu. A pustíme se do toho. Pojďme do koupelny, kde vám ukážu, jak na to. Vlastní přípravu a aplikaci musíte zvládnout sama.

  Proč to nemůžeme dělat spolu? 

  Jde o to, aby se do autopatického preparátu připravovaného z Vašeho dech nedostaly kapénky z mého dechu, čímž by došlo k znehodnocení preparátu. Mohl bych si sice dát přes ústa a nos šálu a přípravy se účastnit, ale když si jej připravíte sama, může se vám tato zkušenost hodit. Nebojte, je to jednoduché. 

.

V koupelně jsem nastavil průtok naší studniční vody na 2 litry za minutu. Dívka dostala nepoužitý 50 ml kalíšek a nepoužitou trubičku na pití. Jejím úkolem nyní bylo nejprve o samotě napustit kalíšek vodou z vodovodu. Pak skrze slámku probublávat vodu v kalíšku alespoň 30 sekund svým dechem. A nakonec postavit kalíšek na 20 minut pod proud vody.

.

  Tak bylo to tak těžké?

  Vůbec ne.

.

20 minut jsme si ještě povídali o autopatii i o maturitě. Pak dívka zastavila vodovod a vodu z kalíšku (autopatický preparát) si rozetřela po rukou a po čele.  

.

  Nemám ten zbytek ještě vypít?

  Ne, není nutné. V případě našeho vodovodu by to sice šlo, ale kdyby někdo připravoval autopatický preparát u studánky v lese, tak ať vodu raději nepije.

  A co dále?

  To je pro dnešek vše, stavte se (na kontrolu) asi tak za měsíc. Bylo by skvělé, kdybyste si v příštích týdnech zapisovala všechny mimořádnosti. Například ten a ten den jsem se cítila velmi unavená, měla jsem teplotu, bolela mne více záda anebo také cítila jsem se skvěle, měla jsem spoustu energie a podobně. Co je psáno, to je dáno, člověk si říká, že si vše zapamatuje, ale měsíc je dlouhá doba. A kdybyste v příštích týdnech pocítila potřebu se na něco zeptat, zavolejte nebo napište mail.

.

.

Kontrola po měsíci:

.

  Tak jak se vede, co se dělo od poslední návštěvy?

  Když jsem od Vás odcházela, tak jsem si myslela, že tak jednoduchý postup prostě nemůže fungovat. Ale za několik dnů jsem si všimla, že se cítím velmi dobře, únava zmizela, v hlavě bylo zvláštně čisto. Zlepšila se mi nálada. Asi po čtrnácti dnech se únava vrátila, ale jen ta její tělesná část. Asi týden jsem pokašlávala, posmrkávala a pobolívalo mne v krku. Pak zase pohoda. Zdá se mi též, že věci, které mne dříve štvaly, na mne již nemají tak silný vliv.

  A co spánek a co záda?

  Spánek dobrý, určitě lepší, než dřív. Záda a krk sice občas cítím, ale ono je to také únavou. Já vím, měla bych cvičit, měla bych odpočívat. Jenže já jsem taková poctivka. A tak sedím nad knížkami. Ale snad to do maturity vydržím. Také se mi zlepšily nepříjemné pocity před menstruací, no ale to bylo zatím jen jednou.

  To tu poznamenáno ani nemám.

  No mně bylo posledně hloupé o tom mluvit. 

  Splnila tedy autopatie Vaše očekávání?

  Těžko říct, třeba uhry na tvářích se mi i trochu zhoršily.

  Aha, vidím, že jste už pozapomněla, s čím jste přišla. Když se podívám do svých poznámek, tak hlava vstřebává hůř vědomosti, častá únava, horší spánek.

  Tak to vše se zlepšilo, no ale chápejte, ty uhry jsou pro ženskou důležité.

  Při autopatickém zlepšování zdraví to zpravidla probíhá tak, že nejprve se zlepšuje psychika, pak základní vnitřní orgány jako je srdce, játra a ledviny a až později klouby a ještě později orgány nejpovrchovější jako kůže nebo vlasy. Takže to chce trpělivost a vydržet.

  Co tedy dále?

  Vyvíjí se nám to docela dobře. Většina problémů má slabší projevy, některé zmizely. Rozumem bych doporučoval s další aplikací autopatického preparátu ještě počkat. Ale test mi říká, že když si dnes uděláte preparát z dechu o potenci něco přes 200C, nebude to na škodu. Co vy na to?

  Tak jo, jdeme na to.

 


 

 

 

Návštěvní kniha

zpět