"Lázeňská" autopatie

u studánek a lesních pramenů

 

   Na diskuzním fóru "Lidé.cz" jsem nalezl následující doporučení od léčitelky Hanky. Netuším, kdo to je, odkaz na její stránky nefunguje.

..

   Hanka píše: "Tak autopatie se provádí tak, že si seženeš nejlépe lázeňský pohárek, to je ten s tou hubičkou. Naliješ vodu, kterou budeš pít a zpočátku dlouho foukáš do hubičky vzduch z tvých plic. .. Tím dostaneš do vody informaci o tvém zdravotním stavu a tělo zpětně dostane vlastní homeopatický lék určený pouze pro tebe. Když lahvičku vymyješ, můžeš používat dále a pořád."

.

   Její radu jsem vyzkoušel. Jen v trošku jiném uspořádání, neboť jsem čistý lázeňský pohárek neměl k dispozici. Vzal jsem nepoužitý  kalíšek o objemu 55 ml a novou trubičku na pití (slámku). Několikrát denně jsem probublal vodou v tomto kalíšku obsah svých plic a vypil. Činil jsem tak přibližně tři týdny. Je to dost dlouhá doba na to, aby se projevily nějaké výsledky. Nestalo se však vůbec nic.

.

   Obměnil jsem tedy pokus: Vzal jsem čistý 55 ml kalíšek a slámku. Jednou denně jsem probublal vodou v tomto kalíšku obsah svých plic. Pak jsem vzal litrový hrnec, dal jej do umývadla a pustil pramínek vody. Do pramínku jsem vložil kalíšek a čekal jsem, až se hrnec naplní. Pak jsem si takto vyrobený autopatický preparát rozetřel po rukou a hlavě. Takto to fungovalo.

.

   Potence autopatického preparátu vyrobeného tímto způsobem je při použití kalíšku o objemu 55 ml přibližně 7C. Takže dva litry dají přibližně 14C, šest litrů 40C atd. O tom jsem zde už psal. Výsledek je sice poněkud ovlivněna průtokem, ale pro naše účely to můžeme zanedbat.

.

   Tolik jeden z mých experimentů. Máte-li chuť vyzkoušet, pusťte se do toho, a dejte prosím vědět, jak se vám dařilo. Nezapomeňte však na "hygienu". Použitý kalíšek by měl být v ideálním případě nový, nejlépe strojově balený. Nesmí být znečištěna dotykem nebo dechem jiné osoby. Napadá mne použití výše uvedeného postupu v případě akutních potíží, na rostliny, na hmyz, .... a také v prevenci či detoxikaci pro relativně zdravé jedince. Tento postup je ideální pro použití u studánek, kde není možno ovlivňovat průtok vody. Jedinou nevýhodou je nutnost přinést s sebou nádobku o známém objemu.

.

,

 

Takto by to mohlo vypadat v praxi. Je-li to možné, nastavíme odhadem průtok vody cca 2 litry za minutu. Pod kalíšek položíme třílitrový hrnec. Naplní-li se hrnec jednou, dostaneme potenci přibližně 20C, naplní se dvakrát, máme 40C. ...

.

   Zobrazená mariánská studánka se nachází u poutního místa Tři kříže u Chudčic severozápadně od Brna. Dodnes si k ní jezdí lidé pro kvalitní vodu, které je přisuzována léčivá moc. Podobně i prastarému dubu na kopci nad ní, kde se údajně poutníkům zjevovala Panna Marie


.

 

Návštěvní kniha

zpět