Drobné texty

Návštěvní kniha 

Hlavní stránka 

 


   Jiddu Krišnamurti: "Jsme lidé z druhé ruky: Žijeme tím, co nám řekli jiní, .... Jsme výsledek vlivů všeho druhu a není v nás nic nového. Nic, co bychom objevili sami, nic původního, svěžího a jasného"

   Nikola Tesla:  "Není mi líto, že mi kradou myšlenky, je mi líto, že nemají vlastní"

Energie. Pár řádků pro koumáky  (9.11)   Říká se, že Einstein kdysi řekl, že vše je energie. A bez ní nefunguje ani mysl ani tělo. S druhou větou souhlasím, bez energie nefunguje ani mysl ani tělo. Ale s tou první ne. Einstein nikdy neřekl, že vše je energie. Neřekl ani, že hmota a energie je totéž. Einstein byl fyzik. A takto si to přebrali esoterici.

 

Chvála včelařům (10.11)    Určitě jste slyšeli, že některá místa působí na člověka pozitivně, některá negativně a spousta dalších neutrálně. A samozřejmě moderní stavebnictví plodí spíše místa negativně působící. Všude spousta kovů a plastů které deformují přirozená elektromagnetická pole. Co s tím? Kladl jsem si dlouho tuto otázku.

 

Mr. Klobouk (12.9) Je tomu zhruba 30 let - báječná dovolená v lázních Karlova Studánka. Jednou při večeři přistoupil k mému stolu elegantní starší (60-70 let) šedovlasý muž v černém obleku s černým kloboukem. Objednal si něco k jídlu a rozpovídal se. Strávil jsem s ním celý večer.

 

A co prevence? (27.5.) Co nám brání být šťastní a spokojení nebo alespoň příjemně naladění? Když se na toto zeptám, tak se dozvídám, že manžel, neposlušné děti, situace v práci, politická a ekonomická situace, zdravotní stav a podobně. ....

 

.Musíme furt o něco usilovat??    (10.9.)  Musíme opravdu furt o něco usilovat, furt se někam hnát a chtít něco měnit? Není to také o tom, že nám někdo (promyšleně) nakukal, že jsme nedokonalí, že nám stále něco chybí a mít či chtít víc a víc věcí či zážitků je pro nás to nejlepší. A že k tomu potřebujeme spoustu peněz, věcí a lidí. A že bez pomoci odborníků (jejich výrobků a služeb) jsme naprosto ztraceni?

..

Vedlejší účinky   (30.5.) O vedlejších účincích se hovoří převážně v souvislosti s léky. ... Ale ukazuje se, že je dobré se z tohoto pohledu dívat i na potraviny, průmyslové výrobky a další věci. I ony podobně jako léky mají na nás nejen žádoucí účinky, ale také větší či menší účinky nežádoucí. Následující řádky mohou být inspirací těm, kdo ovládají kineziologický test nebo umí pracovat s kyvadlem.

.

K lékaři, k léčiteli či k poradci?.  (28.3.)  Razím tuto zásadu.  Máš-li nějaký větší zdravotní problém, zajdi nejprve k obvoďákovi, nechť posoudí, oč jde a rozhodne. Nakonec, platíme si povinné zdravotní pojištění. Mnohdy potřebujeme i neschopenku. A souběžně můžeš jít k léčiteli či k alternativnímu poradci. Řada alternativních metod se s lékařskou péčí nejen nekříží, ale doplňuje

.

Štěstí a naše sny    To si takhle leží postarší kocour na sluníčku na lavičce a spokojeně vrní. Najednou odkudsi přiběhne kotě a bláznivě běhá po trávníku sem a tam. Seká drápkama po svém ocásku, je zpocené a unavené. A když se přesto nemá k odchodu, zvedne kocour hlavu a zavolá na ně: „Zastav se na chvilku prosím. Co to vlastně děláš?“

 

Sokratovo síto  Jednoho dne potkal jeden Athéňan filosofa Sokrata a povídá: "Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna dozvěděl o Tvém příteli?" "Počkej chvilku," odpověděl Sokrates. "Než mi cokoli řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít." "Tří sít?" "Přesně tak," pokračoval Sokrates. "Než mi začneš vyprávět o mém příteli, možná bude dobré na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš. ...